3 sposoby na wzmocnienie wysokich dźwięków

Niektórzy wokaliści potrafią osiągać wysokie dźwięki z łatwością, ale nie umieją śpiewać tych nut wystarczająco mocno. Głos wydaje się lekki i pozbawiony energii.

mocniejszy głos

Z pewnością śpiewanie wysokich dźwięków przy użyciu jedynie rejestru piersiowego nie jest dobrym sposobem na wzmocnienie głosu. Wręcz przeciwnie – niszczy nasze struny głosowe. Co więc możemy zrobić? Jeśli jesteśmy pewni, że śpiewamy wysokie dźwięki przy użyciu rejestru mieszanego (Mix), możemy zastosować niektóre sposoby, które pomogą nam uzyskać mocniejszy głos. Oto trzy z nich:

1) Płacz
Nie zwiększając głośności, śpiewajmy dodając lekki lament. Właśnie podczas płaczu zwiększa się domykalność strun. W efekcie otrzymujemy mocniejszy głos.

2) Wymowa spółgłosek:
Wyraźne wymawianie samogłosek może pomóc nam śpiewać z większą siłą, ponieważ może zwiększyć się w ten sposób domykalność strun.

3) Naciskanie rękoma na ścianę:
Naciskanie rękoma na ścianę powoduje mechanizm, który występuje podczas wysiłku lub podnoszenia ciężaru. Wzrasta wtedy nacisk na struny głosowe. Jeśli naciskamy na ścianę podczas śpiewania, nasz głos może okazać się mocniejszy.

Wszystkie te trzy sposoby były stosowane w przeszłości przez wielkich włoskich tenorów ( np. Beniamino Gigli) i są używane przez wielu wokalistów muzyki pop także w dniu dzisiejszym.

Aby nauczyć się śpiewać umów się ze mną na lekcję indywidualną już dziś.

 

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!