Śpiew klasyczny a rozrywkowy

Według powszechnego przekonania ci, którzy uczą się śpiewu klasycznego, nie są w stanie poprawnie śpiewać muzyki pop i vice versa. W rzeczywistości, podobnie jak w przypadku innych instrumentów, również nasz głos może być używany w różnych gatunkach muzycznych.

Z pewnością istnieją różnice stylistyczne i techniczne w stosunku do dwóch gatunków (pop i opera). Pamiętajmy jednak, że instrument, którego używamy, jest taki sam: nasze struny głosowe! Jeśli śpiewak muzyki klasycznej nie potrafi śpiewać popu, oznacza to po prostu, że nie zna różnic stylistycznych/technicznych między tymi dwoma gatunkami. To wszystko.

śpiew klasyczny rozrywkowy

Jednak z różnic technicznych dotyczy położenia krtani. Jeśli przesuniemy krtań w górę lub w dół, zmieni się barwa naszego głosu (staje się bardziej popowy lub bardziej klasyczny).

Jedna z różnic stylistycznych polega na użyciu vibrato (w klasycznym śpiewie vibrato jest wymagane i jest ono dość szerokie).

Technika, której uczę, działa zarówno dla tych, którzy chcą śpiewać pop, jak i dla tych, którzy chcą śpiewać klasycznie. Aby poznać różnice pomiędzy śpiewem klasycznym a śpiewaniem pop, skontaktuj się ze mną, aby zarezerwować indywidualną lekcję.

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!