3 poważne błędy, które niszczą Twój głos

1) Zbyt głośne śpiewanie wysokich dźwięków

Wiele osób myśli, że aby zaśpiewać wysoki dźwięk, należy śpiewać głośniej. Nic bardziej mylnego!

Jeżeli śpiewasz wysokie dźwięki w prawidłowy sposób, powinieneś móc je zaśpiewać zarówno głośno, jak i cicho. Jeżeli umiesz je zaśpiewać tylko głośno, oznacza to, że Twoja technika śpiewu jest nieprawidłowa i możesz tym samym zniszczyć swoje struny głosowe.

głos

 

2) Zbyt głośne mówienie głosem piersiowym

Zdarzyło Ci się kiedyś spotkać ze znajomymi w barze z bardzo głośną muzyką? Jak brzmiał Twój głos następnego dnia?

Jeśli jesteśmy w miejscu, w którym jest bardzo głośno, jesteśmy zmuszeni rozmawiać także dużo głośniej, gdyż tylko wtedy inni mogą nas usłyszeć. Może to jednak znacznie uszkodzić nasze struny głosowe i to właśnie dlatego następnego dnia budzimy się „bez głosu”. Złota zasada: w tego typu lokalach wybieraj miejsca, które znajdują się jak najdalej od głośników, dzięki czemu nie będziesz zmuszony nadwyrężać swojego głosu.

3) Wykonywanie nieodpowiednich ćwiczeń

Każdy głos jest inny i dlatego właśnie każdy wokalista potrzebuje odpowiednio dopasowanych ćwiczeń. Oznacza to, że to samo ćwiczenie może przyczynić się do poprawy głosu w przypadku jednej osoby, a przypadku drugiej mieć zupełnie odwrotny skutek.

Dlatego właśnie nie można nauczyć się śpiewać przy pomocy książki czy audio kursu. Niezbędna jest pomoc wykwalifikowanego nauczyciela, który wskaże Ci odpowiednie ćwiczenia dla Twojego głosu.

Aby poprawić swoją technikę śpiewu, umów się ze mną już dziś na lekcję indywidualną w Warszawie lub online.

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!