Ćwiczenie głosu zaraz po przebudzeniu

Właśnie się obudziłeś i Twój głos brzmi jak odgłos wydawany przez żabę. Co robić?

Wielu wierzy, że nie jest możliwe śpiewanie lub ćwiczenie głosu zaraz po przebudzeniu, ponieważ rano głos nie jest gotowy i brzmi jak odgłos wydawany przez żabę!

Rzeczywiście zaraz po przebudzeniu nasz głos jest niższy niż normalnie i jeszcze „zaspany”. Zachodzi to ponieważ spędziliśmy całą noc bez używania mięśni, które odpowiadają za ruchy strun głosowych (wyobraź sobie nagłe obudzenie się i równie nagły „start!” – konieczność przebiegnięcia 100 metrów… byłoby to naprawdę trudne).

głos po przebudzeniu

Jest również prawdą, że ćwiczenie zaraz po przebudzeniu jest trudniejsze i będziemy potrzebować trochę czasu, by głos rozgrzać (tak jak potrzebowalibyśmy trochę czasu na rozgrzanie nóg przed biegiem), ALE niewielu wie, że…

Nasz mózg zapamiętuje pierwsze dźwięki, które produkujemy głosem zaraz po przebudzeniu i stara się powtarzać ten sam typ dźwięku podczas reszty dnia.

Oznacza to, że jeśli poprawnie ćwiczymy rano, doprowadzając nasz głos do maksimum formy, będzie on w najlepszej formie przez cały dzień!

Żeby poznać najbardziej odpowiednie ćwiczenia dla Twojego głosu, skontaktuj się ze mną, żeby zarezerwować lekcję indywidualną.

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!