3 mity na temat śpiewania

1 – Aby śpiewać mocnym głosem należy być potężnie zbudowanym.

Niejednokrotnie widzieliśmy na scenie potężnie zbudowanych śpiewaków operowych i gospelowych. Dlatego też wiele osób myśli, że aby mieć mocny głos, należy być większej postury.

suplementy śpiew

To jednak mit. Ani wielkość płuc, ani struktura krtani czy strun głosowych nie zmienia się w zależności od ilości tkanki tłuszczowej. W związku z tym, aby dobrze śpiewać, trzeba popracować nad techniką, a nie nad zwiększeniem masy ciała.

2 – Istnieją produkty, zażywanie których pozytywnie i bezpośrednio wpływa na głos.

Jest wiele mitów mówiących o produktach, m.in. takich jak: sardela, jajka, miód, które rzekomo cudownie wpływają na nasz głos.

Nie istnieją produkty, które mogą bezpośrednio wpływać na głos. Powód jest bardzo prosty: nic z tego, co jemy, nie dociera do naszych strun głosowych. Jedzenie i napoje docierają do żołądka przechodząc przez przełyk, nie przez tchawicę. To, czym oddychamy przechodzi natomiast przez tchawicę i może bezpośrednio dotrzeć do naszych strun głosowych, wpływając tym samym na nasz głos.

3 – Istnieją specjalne tabletki, które pozytywnie wpływają na głos.

Istnieje wiele suplementów i preparatów, które zdaniem ich producentów pomagają zwiększyć skalę głosu.

Niestety nie istnieje żadna tabletka, która przyczyniałaby się do naszego rozwoju wokalnego. Tabletki i suplementy dostępne na rynku służą tylko i wyłącznie do tego, aby wypchać kieszenie tych, którzy zajmują się ich sprzedażą.

Jedynym pewnym sposobem na polepszenie głosu w krótkim czasie jest systematycznie powtarzanie ćwiczeń. Technika śpiewu MIX pozwoli Ci rozwinąć Twoje umiejętności poprzez odpowiednio dopasowane ćwiczenia.

Aby dowiedzieć się jakie są najlepsze ćwiczenia dla Twojego głosu,  skontaktuj się ze mną w celu uzgodnienia prywatnej lekcji bądź przeczytaj opinię moich uczniów.

 

 

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!