Nauczyciel śpiewu – 3 rady na wybranie tego odpowiedniego

Na polskim rynku jest obecnie wielu nauczycieli śpiewu. Każdy uczy innej techniki i oferuje lekcje o różnej długości i cenie. Na którego z nich warto zwrócić uwagę?

1 – Nauczyciel gry na pianinie nie jest nauczycielem śpiewu

Często można znaleźć ogłoszenia zamieszczane przez muzyków, być może nawet dobrych, którzy bez żadnego wokalnego przygotowania decydują się uczyć śpiewu. Bycie dobrym pianistą nie oznacza wcale być odpowiednio przygotowanym do uczenia innych śpiewu. Praca z głosem (tak samo jak praca z innymi instrumentami) wymaga odpowiedniej wiedzy specjalistycznej. Dlatego właśnie nie wystarczy być świetnym muzykiem, aby być nauczycielem śpiewu.

nauczyciel spiewu

2 – Umieć śpiewać nie oznacza umieć uczyć

Wiadomo już, że używając odpowiedniej techniki, można nauczyć się śpiewać. Za każdym wyszkolonym głosem stoi wiele godzin sumiennych ćwiczeń. Istnieją jednak rzadkie przypadki, w których piosenkarze są na tyle utalentowani, że nie potrzebują poznawać mechanizmów związanych z pracą nad głosem. Ci szczęśliwcy są doskonałymi wykonawcami. Problem pojawia się w momencie, kiedy decydują się oni uczyć innych. Nie posiadając wiedzy teoretycznej i nie wiedząc jak należy uczyć, nie są oni w stanie poprawić umiejętności wokalnych swoich uczniów.

3- Kierowanie się ceną przy wyborze nauczyciela jest dużym błędem

Niektórzy uczniowie, chcąc zaoszczędzić, wybierają najtańszego nauczyciela śpiewu. Nic bardziej mylnego! Często jedna lekcja z kompetentnym nauczycielem jest dużo bardziej wartościowa niż 20 zajęć z niewykwalifikowanym pedagogiem. Należy stawiać na jakość, a nie cenę. Przy wyborze swojego nauczyciela nie kieruj się zatem tylko jego umiejętnościami wokalnymi czy muzycznymi, ani ceną, ale otrzymanymi certyfikatami i opiniami jego uczniów.

Aby umówić się na lekcję indywidualną z profesjonalnym nauczycielem w celu przekształcenia Twojego głosu, skontaktuj się ze mną już dziś lub przeczytaj opinie moich uczniów.

 

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!