Alkohol a śpiewanie, śpiew a palenie

Frank Sinatra dawał fotografować się ze szklanką whisky w jednej ręce i z cygarem w drugiej. Axl Rose śpiewał z jednym papierosem w jednej ręce i z drugim papierosem w drugiej ręce! Seksowna i transgresyjna postać grana przez tych sławnych piosenkarzy podsyciła legendę, że picie i palenie mogą sprawić, że głos stanie się bardziej interesujący.

W rzeczywistości nic z tego, co pijemy, nie dociera bezpośrednio do strun głosowych (połknięte płyny nie przechodzą przez tchawicę i nie dotykają strun głosowych), a spożywanie alkoholu nie może zmienić barwy naszego głosu.

Dym papierosowy natomiast wpływa bezpośrednio na struny głosowe, powodując poważne uszkodzenia zdrowia i znacznie pogarszając występy piosenkarza. Palenie może również zmienić barwę głosu i zmniejszyć jego zakres.

Niektórzy piosenkarze czują się bardziej zrelaksowani, jeśli wypiją trochę alkoholu przed zaśpiewaniem na scenie.

Alkohol rozszerza tkanki i rozluźnia mięśnie. Ten relaksujący efekt może zmniejszyć stres przed koncertem, ale jeśli chcemy, aby nasze mięśnie (a zatem i nasze struny głosowe) działały jak najlepiej, lepiej całkowicie unikać picia alkoholu.

Jeśli wypijemy jedno piwo przed śpiewaniem, prawdopodobnie nie odczujemy szczególnej różnicy w naszym głosie i będziemy mogli poczuć się bardziej zrelaksowani. Jeśli pijemy alkohol w dużych ilościach, nasze struny głosowe będą reagować wolniej niż zazwyczaj, a nasze występy jako piosenkarzy będą z pewnością gorsza.

Jeśli chcesz uzyskać interesujący głos, zamiast palić jak Axl Rose albo pić whisky jak Frank Sinatra, ćwicz swój głos każdego dnia wykonując określone ćwiczenia.

Żeby dowiedzieć się, jak polepszyć swój głos dzięki spersonalizowanym ćwiczeniom, skontaktuj się ze mną dzisiaj, żeby zarezerwować lekcję indywidualną.

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!