Jak nauczyć się śpiewać w 3 krokach

Przez ostatnie 10 lat, studiowałem wiele zróżnicowanych technik wokalnych , w tym amerykańską technikę Speech Level Singing. W Stanach Zjednoczonych, miałem okazję poznać kilku spośród najważniejszych trenerów wokalnych na świecie, których klienci to Gwen Stefani, Stevie Wonder i Celine Dion. Doszedłem do wniosku, że każdy może nauczyć się śpiewać w profesjonalny sposób, stosując metodę 3 kroków. Co roku, przekazuję tę metodę moim stu, nowym uczniom. Oto jak to wszystko działa:

nauczyć się śpiewać

 

1) Poznaj swój głos

Podczas pierwszej fazy treningu wokalnego, poznajemy podział na dwa rejestry: piersiowy (używany podczas śpiewania dźwięków niskich) oraz głowowy (kiedy śpiewamy wysokie dźwięki) . Uczymy się zatem, w jaki sposób używać obu rejestrów tak, aby śpiewać swobodnie, bez zbędnych napięć mięśniowych.

2) Łącz rejestry

Oprócz rejestru piersiowego i głowowego, istnieje także trzeci, tzw. rejestr mieszany. Służy on do śpiewania średnich dźwięków w naszej skali , ale jak i do wypracowania bardziej jednolitego głosu. Uczymy się zatem śpiewać, począwszy od dźwięków niskich aż po dźwięki wysokie, bez raptownych zmian barwy, jak i głośności głosu. Czyli w skrócie: uczymy się śpiewać bez wrzasków i bez załamania głosu.

3) Stabilna krtań

Struny głosowe znajdują się wewnątrz krtani. Gdy śpiewamy, krtań może przemieścić się trochę do góry albo też w innym kierunku. W tych dwóch przypadkach, nasz głos wydaje się brzmieć nienaturalnie. Wówczas, zaśpiewanie dźwięków niskich i wysokich sprawia nam wiele trudności. Podczas tej fazy, uczymy się jak zachować stabilną krtań i wydobywać dźwięki najlepszej jakości.

By dowiedzieć się więcej na temat metody, której nauczam skontaktuj się ze mną w celu uzgodnienia prywatnej lekcji bądź przeczytaj opinię moich uczniów.

Author: Matteo Mazzucca

JAK ŚPIEWAĆ WYSOKO?
Pobierz 5 porad gratis!